Do gory

22/12/2022

Dom po zalaniu – zleć osuszanie

By

Zalanie domu lub mieszkania jest bardzo poważnym problemem. Warto uporać się z nim jak najszybciej przy pomocy odpowiednio dobranych metod osuszania. Prace te warto zlecić profesjonalnym firmom oferującym szybkie, efektywne i przede wszystkim atrakcyjne cenowo osuszanie dla klientów indywidualnych oraz firmowych.

Profesjonalne osuszanie domów

Zalanie nieruchomości to częsty problem właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych. Woda, która zalega w nieruchomości może pojawić się przypadkowo. To medium, które może powstać z nieszczelnej instalacji wodno-kanalizacyjnej, systemu ogrzewania, jak i czynników zewnętrznych, między innymi podtopienia. Naturalne osuszenie domu jest procesem długotrwałym i rzadko dającym pozytywne efekty. Należy pamiętać, że proces schnięcia wilgotnych ścian, które pozostawia się do naturalnego wysuszenia, trwa nawet 365 dni. Przez ten okres właściciele domu będą borykać się ze skutkami zalania. Są one na tyle negatywne, że mogą doprowadzić do uszkodzenia elementów wyposażenia, które znajduje się w nieruchomości.

Zamiast czekać na wyschnięcie zawilgoconych ścian w zalanym domu, warto powierzyć proces ich osuszania specjalistom. Wówczas można skrócić czas schnięcia nawet do jednego miesiąca kalendarzowego. To świetna metoda na przywrócenie domu do pierwotnego stanu, szczególnie jeśli właściciel nieruchomości pragnie sprzedać go w krótkim czasie bądź też ponownie w nim zamieszkać.

Zalety fachowego osuszania domów po zalaniu

Warto wiedzieć, jakie są podstawowe zalety profesjonalnego osuszania domów po zalaniu. Proces ten wiąże się przede wszystkim z zastosowaniem najlepszych jakościowo urządzeń przeznaczonych do sprawnego, bezawaryjnego i efektywnego osuszania zawilgoconych ścian i posadzek. Należy pamiętać, że długo utrzymująca się woda wewnątrz pomieszczeń ma degradacyjny wpływ na wszystkie stałe elementy zabudowy. Pozostawienie jej w domu będzie powodowało między innymi uszkodzenie mebli czy sprzętu wykonanego z nieodpornych na wilgoć materiałów.

Profesjonalne osuszanie domu po zalaniu jest procesem rozplanowanym w horyzoncie czasowym. Wszystkie działania prowadzone są w taki sposób, aby były one skuteczne i pozwalały w krótkim czasie powrócić do nieruchomości użytkując ją w taki sposób, jak przed zalaniem. Skuteczne osuszanie domu przy pomocy nowoczesnego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu profesjonalnych firm, polega także na monitorowaniu poziomu wilgotności powietrza i uregulowaniu go, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Osuszanie podposadzkowe zalanego domu

Profesjonalne osuszanie podposadzkowe wykonywane przy pomocy odpowiednio dobranych metod i technologii, gwarantuje skuteczne pozbycie się wilgoci w strefach zamkniętych podposadzkowych, bez konieczności przeprowadzania drogich i długotrwałych, generalnych remontów. Zastosowana technologia osuszania podposadzkowego polega na zastosowaniu suchego powietrza, które pochłania wilgoć aż do całkowitego osuszenia posadzek.

Należy pamiętać, że zalane wnętrze wymaga nie tylko osuszania ścian, ale również pozbycia się wilgoci z posadzek znajdujących się w domu. Do tego celu nadaje się osuszanie podposadzkowe, które oferowane jest przez specjalistyczne firmy. Powietrze, które wpuszczane jest pod posadzkę nasyca się wilgocią, a następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz przez szczeliny technologiczne. Można wówczas uzyskać zadowalający efekt w stosunkowo krótkim czasie, co pozwala na ponowne korzystanie z nieruchomości, nawet już po 30 do 60 dni po zalaniu.

Zalany dom wymaga natychmiastowego osuszenia. Tylko wówczas można uniknąć problemów z uszkodzeniem elementów wyposażenia znajdujących się wewnątrz tej nieruchomości. Warto mieć na względzie, że prawidłowo wykonane osuszanie wymaga posiadania profesjonalnego sprzętu. Znajduje się on na wyposażeniu firm świadczących tego typu usługi. Samodzielne osuszanie domu po zalaniu często nie przynosi żadnych efektów lub też mało zadowalające rezultaty. 

Prev Post

Treść, która nie działa. Czym jest thin content?

Next Post

Jak dobrać moc klimatyzatora do pomieszczenia?

post-bars