Do gory

10/01/2024

Sprężarki na zbiorniku z osuszaczem — kompleksowe rozwiązanie dla małych i średnich zakładów

By

Szukasz kompresora, który posiada nie tylko zbiornik ciśnieniowy, ale również zapewnia sprężone powietrze o odpowiednim stopniu oczyszczenia? Poznaj sprężarki na zbiorniku z osuszaczem, które dostarczą medium robocze w oczekiwanej wydajności i niskiej wilgotności. 

Sprężarki na zbiorniku z osuszaczem — charakterystyka rozwiązania

Kompresory na zbiorniku z osuszaczem to rodzaj sprężarek, które osadzone są na zbiorniku ciśnieniowym pełniącym rolę zasobnika magazynującego sprężone powietrze. Ich zaletą jest zintegrowany osuszacz chłodniczy, który pozwala na uzyskanie sprężonego powietrza o niskiej zawartości wilgoci. Takie rozwiązanie sprawia, że jedno, kompleksowe urządzenia gwarantuje dostarczanie sprężonego powietrza o optymalnych parametrach technicznych przy jednoczesnym zapewnieniu stałego dostępu do medium roboczego. 

Sprężarki na zbiorniku ze zintegrowanym osuszaczem dostępne są w wersji o stałej wydajności i o zmiennej prędkości obrotowej. To sprawia, że znajdują zastosowanie w procesach, które charakteryzują się stałym lub zmiennym zapotrzebowaniem na sprężony gaz. 

Sprężarki na zbiorniku z osuszaczem marki ALUP

Takie sprężarki na zbiorniku i z osuszaczem oferowane są m.in. przez markę ALUP. Jedną z nich jest kompresor śrubowy na zbiorniku LARGO. Sprężarka ta jest urządzeniem o stałej wydajności. Kompresory LARGO posiadają napęd przekładniowy, który zapewnia niższe straty w przekazywany napędu. W rezultacie są bardziej energooszczędne i bardziej bezawaryjne niż urządzenia z napędem pasowym. 

Kompresory ALLEGRO marki ALUP to urządzenia o zmiennej prędkości obrotowej, które doskonale sprawdzają się w zastosowaniach wymagających zmiennej wydajności. Sprężarki ALLEGRO charakteryzują się wysoką energooszczędnością, która pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej aż o 35%. W kompresorach zastosowano napęd bezpośredni zwiększający ich sprawność. 

Sprężarki LARGO i ALLEGRO łączy zastosowanie osuszaczy, które pozwalają na uzyskanie sprężonego powietrza o obniżonej wilgotności.  Zintegrowany ze sprężarką osuszacz chłodniczy eliminuje cząsteczki powietrza sprawiając, że medium robocze jest suche i czyste. Co więcej, w urządzeniu zastosowano także wewnętrzny separator wody, który pozwala usunąć do 90% zawartej w medium wody. Niewątpliwą zaletą tego, że kompresor posiada zintegrowany osuszacz, do zbiornika ciśnieniowego trafia powietrze już osuszone, co minimalizuje problem kondensowania wilgoci wewnątrz zasobnika. 

Warto podkreślić, że sprężarki ALLEGRO i LARGO posiadają system inteligentnego sterowania, które zapewniają intuicyjną i bezproblemową obsługę urządzeń. Zastosowane sterowniki nie tylko pozwalają na szybką obsługę, ale również monitorowanie funkcji urządzenia (temperatury, ciśnienia, liczby godzin pracy itp.), a także ostrzeżenia serwisowe i o usterkach. 

Dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania w kompresorach ALLEGRO i LARGO systemu odzysku energii. W ten sposób przechwyconą energię cieplną można wykorzystać do ogrzewania obiektu, przygotowania ciepłej wody użytkowej czy w procesach produkcyjnych w zakładzie. 

Sprężarki na zbiorniku z osuszaczem — gdzie znajdą zastosowanie

Sprężarki na zbiorniku z osuszaczem chłodniczym to kompletne urządzenia gotowe to do pracy w zastosowaniach bardziej wymagających w zakresie jakości sprężonego powietrza. Kompaktowe wymiary sprawiają, że takie kompresory sprawdzają się w miejscach o ograniczonej dostępnej przestrzeni. Taka sprężarka jest tańsza, niż zakup poszczególnych urządzeń. Ich zaletą jest cicha praca, dzięki czemu można urządzenie postawić bezpośrednio przy stanowiskach roboczych. 

Te rozwiązania sprawdzają się w wielu rozwiązaniach przemysłowych i w zakładach usługowych.

źródło: Czemar sprężarki

Prev Post

Sprężarki o zmiennej wydajności — zalety i zastosowanie

Next Post

Podstawy rehabilitacji pediatrycznej: Jak pomóc dziecku w prawidłowym rozwoju fizycznym?

post-bars