Do gory

24/06/2022

Panele nadłóżkowe – przydatny sprzęt czy zbędne akcesorium?

By

Panele nadłóżkowe to wielofunkcyjne urządzenia montowane na salach szpitalnych, aby zwiększyć komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjentów. Taki sprzęt powinien spełniać restrykcyjne normy europejskie i musi być również zarejestrowany jako produkt medyczny. A do czego służą panele nadłóżkowe i jak wybrać optymalny model?

Nieocenione źródło światła i prądu

Specjalistyczne panele nadłóżkowe instaluje się bezpośrednio nad łóżkiem pacjenta tak, aby chory miał do nich swobodny dostęp.

W panelu nadłóżkowym znajduje się oświetlenie, które jest podłączone do pilota zwisającego na kablu, dzięki czemu pacjent nie musi wstawać, by włączyć lub wyłączyć światło.

Poza tym w nowoczesnych panelach nadłóżkowych chory znajdzie gniazdka elektryczne do ładowania telefonu lub podłączenia czajnika oraz uniwersalne porty USB.

Punkt poboru gazów medycznych

Za pomocą paneli nadłóżkowych można szybko i wygodnie podać choremu gazy medyczne, ponieważ w tych urządzeniach zgrabnie schowano centralny system dystrybucji.

W efekcie pacjent otrzyma tlen bez konieczności wstawania z łóżka i opuszczania sali, a personel medyczny będzie mógł zdalnie sterować sposobem dozowania danego gazu.

Niezawodny system przywoławczy

Nowoczesne panele nadłóżkowe zostały wyposażone również w niezawodny system przywoławczy, za pomocą którego pacjent może przywołać personel medyczny, gdy gorzej się poczuje.

Chcąc zaalarmować pracowników, wystarczy nacisnąć właściwy guzik na pilocie, a wówczas na korytarzu lub w pokoju zabiegowym rozlegnie się sygnał alarmowy.

Pomoc mogą wezwać także inne osoby znajdujące się na sali z chorym, gdy zauważą, że jego stan znacząco się pogorszył.

Czym powinny się charakteryzować dobre panele nadłóżkowe?

Panele nadłóżkowe można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb danej placówki medycznej, a pojedynczy panel może obsługiwać jedno lub więcej łóżek.

Urządzenia te są produkowane z aluminium, ponieważ jest to bezpieczny biologiczne i odporny na korozję materiał. Ponadto konstrukcja panelu nadłóżkowego wykonanego z aluminium jest lekka i łatwa w czyszczeniu.

Co więcej, kolorystykę i projekt graficzny paneli nadłóżkowych można z łatwością dopasować do charakteru danej placówki czy też wybranego oddziału.

Wielofunkcyjne panele nadłóżkowe to ważne wyposażenie sal szpitalnych, które może znacząco usprawnić funkcjonowanie całej placówki, dzięki czemu personel będzie mógł zadbać o kilku pacjentów w tym samym czasie. Dlatego warto inwestować w dobrze wyposażone panele nadłóżkowe, by zapewnić chorym jak najwyższy standard opieki.

Gdzie zakupić najwyższej jakości sprzęt?

Nawet, jeśli zakup wysokiej jakości sprzętu medycznego nie powienien być w dzisiejszych czasach niczym sprawiającym trudności, to mimo wszystko nadal powinieneś zwracać uwagę na przedsiębiorstwa, od których pozyskujesz akcesoria.

Koniecznie zadbaj o to, aby sprzęt, który zakupujesz, pochodził od dewelopera najwyższej jakości – czyli takiego, który nie tylko dba o atrakcyjną cenę swoich produktów, ale dbał również o obecność najważniejszych certyfikatów oraz dobrze kontaktował się z klientami.

Prev Post

Jesteś właścicielem hotelu lub pensjonatu? Zobacz, w których miejscach powinieneś czyścić najdokładniej!

Next Post

Czy jako dorosła osoba możesz nauczyć się jeszcze pływać? Tak!

post-bars