Do gory

24/06/2022

Czy jako dorosła osoba możesz nauczyć się jeszcze pływać? Tak!

By

Istnieje pewien przesąd, że nauka pływania jest niejako „zarezerwowana dla dzieci”. W rzeczywistości jednak pływać możesz nauczyć się w każdym wieku. A nawet uczynić z pływania nową pasję. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to trafiłeś na odpowiedni artykuł aby przekonać się, że i Ty jesteś jeszcze w stanie nauczyć się pływać!

Dlaczego dzieciom jest łatwiej nauczyć się pływać? 

To oczywiste, że nauka pływania przychodzi nam łatwiej w dzieciństwie, gdy świadomość niebezpieczeństwa żywiołów nie jest jeszcze tak duża. Jako dorośli ludzie musimy przełamać lęk. Ten naturalny i instynktowny lęk przed znalezieniem się w wodzie, interpretowany przez nasz mózg jako stan zagrożenia.

Najtrudniejszą częścią nauki jest przełamanie nieśmiałości. Tak jest nie tylko z nauką pływania. Lubimy sobie wmawiać, że coś nie jest dla nas. Że na coś już jest za późno. To oczywista nieprawda.

Ludzie dorośli coraz częściej podejmują się dziś realizowania swoich małych i wielkich marzeń z przeszłości, a nawet zupełnie nowych pomysłów. Studia na wymarzonym kierunku, nauka jazdy konno, nauka rysowania, gry na instrumencie albo właśnie nauka pływania. Dlaczego nie? Robisz to dla siebie. A każda nauka, każdy rodzaj aktywności, który Cię rozwija, jest dla Ciebie dobry.

Wszystkie dziwne uprzedzenia, stanowiące barierę pomiędzy nami, a realizowaniem tego typu pragnień, utrwaliły się w nas w dawnych czasach. Zanim zaczęliśmy budować baseny i parki wodne, usprawniać i oznaczać kąpieliska, faktycznie pływać potrafili ci, którzy w dzieciństwie mieli gdzie się tego nauczyć.

Dzisiaj o wiele rzeczy, które dawniej spędzały ludziom sen z powiek, już nie musimy się martwić. Mamy od tego specjalistów, którzy mogą nam pomóc, doradzić, przyspieszyć naszą naukę.

Czy warto nauczyć się pływać? Jakie korzyści niesie za sobą basen?

Pływanie to sposób na aktywny tryb życia. To doskonała rodzinna rozrywka w parku wodnym lub nad jeziorem. To również relaks po ciężkim dniu. Jednak pływanie to przede wszystkim sposób na zachowanie zdrowia i sprawności. Więc jeśli marzy Ci się szkoła pływania dla dorosłych, nie zastanawiaj się, czy warto. To, co robisz dla swojego ciała i ducha, zawsze jest warte starania.

Lekcje pływania dla dorosłych w profesjonalnym ośrodku to nie tylko sposób na opanowanie tej znakomitej umiejętności. To sposób na przełamanie w sobie oporów przed nauką czegoś nowego. To również doskonała sposobność na poznanie innych osób, które tak jak Ty, z jakiegoś powodu nie miały możliwości nauczyć się pływać w dzieciństwie.

Jednak tego typu lekcje przynoszą znacznie większe korzyści. Każdy z nas o wiele pewniej i bezpieczniej czuje się w zaufanym gronie przyjaciół. Nawet ci z nich, którzy doskonale pływają, o ile nie są wykwalifikowanymi ratownikami, nie zapewnią Ci odpowiedniego bezpieczeństwa podczas lekcji pływania. To bezpieczeństwo zapewni Ci wykwalifikowana kadra, posiadająca odpowiednie uprawnienia.

A może nie lubisz basenów, i wolisz spędzać wolny czas na jachcie lub motorówce? Również i wtedy umiejętność pływania poprawi Twoje samopoczucie. Świadomość, że jesteś w stanie poradzić sobie w przypadku kłopotów jest warta kilku godzin pod okiem instruktora.

Pamiętaj: nie musisz od razu zostawać sportowcem

Z pewnością żadna profesjonalna szkoła pływania nie zmusi cię do wyczynowego przekraczania kolejnych długości basenu. Jeżeli marzy Ci się relaks na basenie w otoczeniu przyjaciół, lub po prostu chcesz zrobić dla siebie coś nowego, a nie czujesz potrzeby doskonalenia umiejętności pływackich, dobrym wyborem mogą być zajęcia rekreacyjne.

Tego typu zajęcia nie tylko pozytywnie wpłyną na całe Twoje zdrowie. Jeśli czujesz lęk przed pływaniem, zajęcia rekreacyjne oswoją Cię z wodą i pozwolą dobrze spędzić wolny czas.

 

Prev Post

Panele nadłóżkowe – przydatny sprzęt czy zbędne akcesorium?

Next Post

Jak wywieźć gruz z budowy

post-bars