Do gory

24/06/2022

Jesteś właścicielem hotelu lub pensjonatu? Zobacz, w których miejscach powinieneś czyścić najdokładniej!

By

Jeżeli jesteś właścicielem hotelu lub też jakiegokolwiek innego pensjonatu turystycznego, to z całą pewnością jednym z Twoich obowiązków jest dbanie o odpowiedni poziom czystości w Twoich lokalach. Czy wiesz, w których miejscach powinieneś sprzątać najczęściej? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, które pomieszczenia wywołują na klientach najbardziej pozytywne wrażenie, gdy tylko się w nich odpowiednio posprząta!

Recepcja i hol główny

Mówi się, że na wywołanie pozytywnego pierwszego wrażenia mamy raptem kilka sekund.

Jeśli chcesz sprawić, by Twoi klienci byli zadowoleni już przy drzwiach wejściowych, powinieneś zadbać o odpowiedni stan głównej recepcji oraz prowadzącego do niej holu.

Kuchnia oraz łazienka

Są to miejsca, w których czystość powinna grać pierwsze skrzypce. Pamiętaj: wszędzie, gdzie tylko Twoi klienci będą mieli kontakt z jedzeniem (kuchnia, stołówka, jadalnia), nie możesz pozwolić sobie na nawet najmniejsze mankamenty.

Podobnie wygląda sytuacja w toaletach przeznaczonych dla wszystkich gości – to zdecydowanie tam powinieneś sprzątać najczęściej.

Pokoje gościnne

Jeżeli wywołałeś już pozytywne pierwsze wrażenie, to pod żadnym pozorem nie możesz pozwolić sobie na jego utratę!

Pomieszczenia przeznaczone dla ogółu powinny być oczywiście odpowiednio czyste, ale koniec końców to w pokojach gościnnych Twoi klienci będą spędzać najwięcej swojego czasu.

O odpowiednim dbaniu o pokoje gościnne można by rozpisywać się godzinami, dlatego też w tym miejscu zalecimy jedynie, abyś skorzystał z usług profesjonalnej firmy sprzątającej w hotelach.

Nie zapominaj o podłogach!

W wielu hotelach nagminnie (niestety) bagatelizuje się stan sanitarny powierzchni podłogowych, ograniczając sprzątanie tylko do wynoszenia śmieci oraz pozbywania się większych zanieczyszczeń.

Bardzo często podłogi w hotelach wykonywane są z drogich wykładzin, dlatego też zupełnie niedopuszczalnym jest, aby unikać ich regularnego czyszczenia.

Podłogi hotelowe wykonywane są przy użyciu wielu różnorodnych materiałów, dlatego też nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, jaki sposób czyszczenia okaże się być w Twoim przypadku optymalny.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko zalecić skorzystanie z usług odpowiedniego przedsiębiorstwa sprzątającego w hotelach, zupełnie jak w poprzednim akapicie.

Dobra firma sprzątająca hotele – czyli jaka?

Zupełnie zbędnym jest, aby w tym momencie polecać z nazwy firmy, które naszym zdaniem spełniają wszystkie najważniejsze standardy, gdyż, jak wiadomo, ile osób, tyle opinii. Z chęcią jednak wytłumaczymy Ci, na co powinieneś zwracać szczególną uwagę.

Przede wszystkim zorientuj się, czy wybrane przez Ciebie przedsiębiorstwo posiada pozytywną renomę wśród pozostałych klientów, którzy już wcześniej skorzystali z owych usług.

Dowiedz się także, z jakiego zakresu wybrana przez Ciebie firma oferuje usługi – czy jest to tylko i wyłącznie czyszczenie podłóg oraz okien, czy też bardziej kompleksowe sprzątanie, w tym pranie tapicerek meblowych i materacy oraz gruntowne czyszczenie wykładzin.

Prev Post

Doppler żył kończyn dolnych – co obejmuje badanie?

Next Post

Panele nadłóżkowe – przydatny sprzęt czy zbędne akcesorium?

post-bars