Do gory

10/08/2022

Catering na imprezę w plenerze – sprawdź, na co możesz się zdecydować?

By

Impreza w plenerze to świetny sposób, by uczcić urodziny, imieniny lub rocznicę ślubu. W ten sposób można też zorganizować firmowe spotkanie integracyjne, wieczór panieński lub kawalerski, a nawet przyjęcie weselne. Sukces plenerowej uroczystości zależy jednak od wielu czynników, w tym serwowanego jedzenia. Dlaczego warto zdecydować się na catering, organizując imprezę w plenerze? Jakie możliwości oferują firmy cateringowe?

Catering na imprezę w plenerze – dlaczego warto?

Imprezy plenerowe cieszą się coraz większą popularnością. W tej formule organizuje się już nie tylko urodziny, ale również wieczory panieńskie i kawalerskie, baby shower, a nawet przyjęcia weselne. Zaproszeni goście cenią uroczystości w plenerze za luźną atmosferę i brak dress codu. Nic więc dziwnego, że i firmowe spotkania integracyjne przybierają tę formę.

Żeby jednak wydarzenie pozytywnie zapisało się w pamięci uczestników, należy zadbać o odpowiednie jedzenie. Catering na imprezę plenerową to dobry pomysł z wielu względów. Decydując się na tę opcję, nie trzeba stać godzinami w kuchni, aby przygotować potrawy, które sprawdzą się na świeżym powietrzu, a jednocześnie zachwycą podniebienia gości.

Ponadto firma cateringowa dostarczy też – o ile będzie to możliwe – przygotowane posiłki pod wskazany adres lub zapakuje je w taki sposób, aby organizator mógł je sam dowieźć na miejsce. Jeśli zaplecze gastronomiczne na to pozwala, część firm cateringowych poleca usługę gotowania potraw na miejscu. To ciekawa, a zarazem praktyczna opcja, dzięki której można zaserwować nie tylko dania zimne, ale i ciepłe.

Catering imprezowy – dostępne opcje dla uroczystości plenerowych

Firmy cateringowe – dostrzegając zainteresowanie imprezami na zewnątrz – coraz częściej oferują usługi w plenerze. Organizatorzy mają do wyboru kilka opcji. Jakich? Na co i kiedy warto się zdecydować?

  1. Klasyczne menu imprezowe. Jeśli miejsce, w którym organizowana jest uroczystość plenerowa, zapewnia niezbędne zaplecze gastronomiczne, czyli dostęp do prądu i bieżącej wody, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaserwować klasyczne menu imprezowe składające się zarówno z dań przygotowywanych na ciepło, jak i zimnych przekąsek. Żeby w takim przypadku komfortowo biesiadować, potrzebny jest jednak stół z krzesłami.
  2. Zimne przekąski. Jeżeli lokalizacja nie pozwala serwować dań na ciepło, wówczas można zdecydować się menu składające się z potraw na zimno. Odpowiednio skomponowany jadłospis zaspokoi głód, a także nacieszy oko. Wytrawne tartaletki, półmisek warzyw z dipami czy też mini burgery to propozycje, które zachwycają nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Zimne przekąski świetnie sprawdzają się do zjedzenia na raz. W ich przypadku nie ma więc konieczności biesiadowania przy stole. Dlatego sprawdzają się podczas pikników i standing party organizowanych w ogrodzie.
  3. Grill. Jeśli warunki korzystania z danego miejsca na to pozwalają, firma cateringowa może zorganizować grill. To świetna propozycja na firmową imprezę integracyjną czy też wieczór kawalerski. Któż bowiem odmówi pysznej kiełbaski lub karkówki? Co ważne, istnieje też szereg propozycji na dania z grilla dla wegetarian i wegan, a także osób z różnymi nietolerancjami pokarmowymi. Jednym słowem: każdy będzie zadowolony.

Na dodatek grill można zorganizować w miejscu, które nie ma dostępu do prądu. Wystarczy, że firma cateringowa będzie dysponować urządzeniem zasilanym gazem z butli.

To, na jaką opcję zdecyduje się organizator imprezy w plenerze, zależy przede wszystkim od dostępnego zaplecza technicznego i warunków dojazdu, a także indywidualnych preferencji i potrzeb. Żeby dokonać dobrego wyboru, warto skonsultować się z firmą cateringową i poinformować ją o wszystkich szczegółach związanych z lokalizacją oraz charakterem imprezy. Wówczas doradzi ona optymalne rozwiązanie oraz skomponuje jadłospis, który sprawdzi się w plenerze i zachwyci uczestników uroczystości smakiem i wyglądem.

Prev Post

Narzędzia pneumatyczne – w czym są lepsze od konkurencji?

Next Post

Na czym polega targetowanie reklam na Facebooku?

post-bars