Do gory

24/07/2022

Narzędzia pneumatyczne – w czym są lepsze od konkurencji?

By

Narzędzia pneumatyczne wykorzystywane są w różnego rodzaju warsztatach: magazynowych, firmowych, czy nawet domowych. Ich obsługa nie jest skomplikowana, a praca dzięki nim jest znacznie łatwiejsza. Warto wiedzieć kilka istotnych rzeczy na ich temat, by móc wybrać odpowiednie dla siebie.

Narzędzia pneumatyczne – czym są?

Narzędzia pneumatyczne to inaczej narzędzia, które są zasilane sprężonym powietrzem. Różnią się od tradycyjnych narzędzi tym, że są bezpieczniejsze w stosowaniu. Do narzędzi pneumatycznych zaliczają się m.in.: klucze, wiertarki, szlifierki, młoty.

Prosta budowa narzędzi pneumatycznych sprawia, że łatwiej je naprawić, a także są mniej awaryjne, jak chociażby elektronarzędzia. Są też mniej podatne na przeciążenia, a tym samym trwalsze.

Wady i zalety narzędzi pneumatycznych

Narzędzia pneumatyczne mają kilka wspólnych zalet. Do najważniejszych należą:

  • Konstrukcja – jest prosta, o wiele bardziej, niż elektronarzędzia. Wpływa to na trwałość, dzięki czemu narzędzia pneumatyczne rzadziej ulegają awariom. Natomiast jeśli już tak się stanie, ich naprawa nie jest tak kosztowna, porównując do elektronarzędzi. Koszty eksploatacji również są niższe.
  • Brak iskrzeń – sprzęt jest bezpieczny w stosowaniu, co umożliwia swobodę pracy bez obaw poparzeń czy ryzyka pożaru. Dzięki temu ryzyko wypadków w pracy również się zmniejsza.
  • Użytkowanie – jest proste i wygodne, ponieważ narzędzia pneumatyczne są lekkie i łatwe w obsłudze w porównaniu do elektronarzędzi.

Narzędzia pneumatyczne są niewątpliwie przydatne, jednak należy też liczyć się z tym, że posiadają również wady. Są to:

  • Cena zakupu – mimo że eksploatacja generuje niższe koszty, niż elektronarzędzia to koszt zakupu jest z kolei wyższy, co należy mieć na uwadze.
  • Wymóg podłączenia do sprężarki – konieczne jest stałe podłączenie do sprężarki, która dostarcza powietrze, co w niektórych sytuacjach może być kłopotliwe.

Narzędzia pneumatyczne nie mają wielu ograniczeń, a tym samym wad. Jak widać – posiadają znacznie więcej zalet.

Serwisowanie narzędzi pneumatycznych

Żeby narzędzia spełniały swoje funkcje jak najdłużej, warto o nie dbać. Należy je systematycznie smarować olejami przeznaczonymi do konserwacji narzędzi pneumatycznych. Natomiast, jeśli pojawi się poważniejszy problem, należy udać się do serwisu narzędzi pneumatycznych. Być może konieczna okaże się wymiana części.

Narzędzia pneumatyczne są przydatne w użytkowaniu. Posiadają sporo zalet i wypadają lepiej w porównaniu do elektronarzędzi. Należy jednak pamiętać o ich regularnej konserwacji, żeby mogły służyć jak najdłuższy czas.

Narzędzia pneumatyczne – zakup i serwis

Jeśli cenisz sobie prostotę oraz wygodę użytkowania – powinieneś zaopatrzyć się w narzędzia pneumatyczne. Gdy będziesz już ich posiadaczem, koniecznie będziesz musiał regularnie je serwisować.

Firmy oferujące narzędzia oraz urządzenia dla przemysłu powinny sobie bezproblemowo z tym poradzić. Nie tylko zakupisz tam najpotrzebniejszy sprzęt, ale również odpowiednio o niego zadbasz.

Prev Post

Przewóz towarów – zasady prawidłowego rozmieszczenie ładunku w pojeździe

Next Post

Catering na imprezę w plenerze – sprawdź, na co możesz się zdecydować?

post-bars