Do gory

28/06/2022

Schody ze stali wewnętrzne – trendy 2022

By

Trendy w aranżacji wnętrz co roku przynoszą nowe rozwiązania architektoniczne. W 2022 roku w kwestii wyposażenia wnętrz dominują dwa style – stonowany minimalizm o ponadczasowym charakterze i nowoczesny design stanowiący mieszankę najnowszych trendów. Co jest modne w 2022 roku i jaki typ schodów stalowych wybrać do naszego domu?

Schody ze stali nierdzewnej ze szkłem ciągle na topie

Stalowe schody wewnętrzne z nierdzewki cieszą się popularnością od kilku sezonów, z powodzeniem wypierając modne przed laty schody z drewna i żelbetu. W sezonie 2022 schody charakteryzują się klasyczną linią i prostym wykończeniem. W kwestii wyposażenia schodów wewnętrznych prym wiodą stalowe balustrady i barierki ze szkłem. Połączenie stali nierdzewnej i szkła hartowanego ma zalety nie tylko czysto estetyczne, ale i praktyczne – schody ze stali i szkła są uniwersalne, łatwo dopasować je do rodzaju pomieszczenia i bez trudu utrzymamy je w czystości. Dodatkowo schody stalowe ze szklaną balustradą nie pomniejszają wnętrza, dlatego nadają się zarówno do dużych salonów, jak i małych klatek schodowych.

Klasyczne stalowe schody ze szkłem w podstawowej wersji występują w połączeniu stalowych stopni i balustrady przytwierdzonej do ich biegu. Modyfikacją tego rozwiązania jest podwyższona stalowa balustrada z pionowych tralek przytwierdzonych do podłogi i piętra powyżej. Dobrym rozwiązaniem jest także połączenie wysokiej szklanej balustrady tworzącej zamkniętą klatkę schodową.

Stalowe schody wewnętrzne w stylu loftowym

Schody ze stali nierdzewnej często montowane są w nowoczesnych mieszkaniach dwupoziomowych. Nierzadko wyposażenie pomieszczeń przywodzi na myśl stare fabryki i lofty – surowe, minimalistyczne i wyposażone w tylko niezbędne meble i dodatki. W takim anturażu świetnie sprawdzą się kręcone schody ze stali nierdzewiejącej. Zaletą tego typu schodów jest też wielkość – schody spiralne ze stali nierdzewnej nie zajmują dużo miejsca, dlatego dobrze wyglądają w małych pomieszczeniach, a także jako wejście na strych i antresolę.

Schody stalowe w stylu japandi

Schody wewnętrzne stalowe sezonu 2022 to nie tylko schody stalowe ze szkłem i schody kręcone. W tym roku coraz chętniej wybieramy schody ze stali, których styl został zaczerpnięty z prostych i jasnych wnętrz dalekiej Japonii. Schody stalowe w stylu japandi to zazwyczaj klasyczne schody pełne wyposażone w wysoką balustradę ze szkła i stali. Często schody tego typu ukształtowane są w łuk. Schody stalowe w japońskim stylu są bardzo wygodne i efektowne i świetnie nadają się zarówno do salonów z wysoką antresolą, jak i klasycznych klatek schodowych. Dominantą stalowych schodów ze szklaną balustradą jest jasna kolorystyka i lekkość stalowych stopni, które mogą być pełne lub żeberkowe.

Schody stalowe z nierdzewki w stylu modern classic

Styl modern classic dominujący w tym sezonie w wyposażeniu wnętrz to mariaż klasyki i współczesnych rozwiązań. Schody stalowe wewnętrzne w stylu modernistycznym występują w formie standardowych schodów dwubiegowych, ale i nowoczesnych schodów kręconych charakterystycznych dla stylu loftowego. W najprostszej wersji schody tego typu mogą przybierać formę prostych stopni i balustrady ze stali nierdzewnej. Często są wyposażone w balustradę ze szkła. Nierzadko schody tego typu zmierzają w kierunku stylu vintage dzięki wyposażeniu w kutą barierkę i ozdobne elementy dekoracyjne.

Schody utrzymane w stylu modern classic mogą być doposażone w jasne elementy drewniane lub drewnianopodobne, np. stopnie albo podstopnice i barierki. Nierzadko jednak schody tego typu są pozbawione podstopnic, żeby zachować wrażenie lekkości i przejrzystości wnętrza. Dodatkiem mogą tu być elementy szklane, np. wysokie balustrady łączone ze stalową barierką.

Prev Post

Magazyn e-commerce – czym się powinien charakteryzować

Next Post

Osuszacze adsorpcyjne — skuteczne usuwanie wilgoci ze sprężonego powietrza

post-bars