Do gory

27/06/2022

Jaką kasę fiskalną kupić do warsztatu samochodowego?

By

Prowadzenie warsztatu samochodowego wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu obowiązków. Jednym z nich jest wymóg ewidencjonowania sprzedaży świadczonych usług przy pomocy urządzenia rejestrującego. Jaka kasa fiskalna sprawdzi się w warsztacie samochodowym? Czy nie lepiej zastąpić ją drukarką fiskalną? Od kiedy mechanicy muszą stosować sprzęty online?

Kasa fiskalna online do warsztatu samochodowego – od kiedy obowiązuje?

Obowiązek ewidencji sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej online lub drukarki fiskalnej online ciąży na właścicielach warsztatów samochodowych już od 1 stycznia 2020 roku. Modele online różnią się od standardowych wariantów z elektronicznym zapisem kopii tym, że w regularnych odstępach czasu wysyłają do CRK (Centralnego Repozytorium Kas) dane dotyczące sprzedaży, w tym m.in. paragony i raporty dobowe. Dodatkowo zastosowano w nich nową funkcjonalność – pamięć chronioną, która zabezpiecza ewidencjonowane informacje.

Kasy i drukarki fiskalne online to nowoczesne urządzenia, które ułatwiają prowadzenie rachunkowości i statystyk sprzedaży. Usprawniają też zarządzanie gospodarką magazynową i przyspieszają obsługę klienta. Ich wprowadzenie ułatwia również pracę organom skarbowym, które zyskały efektywniejszą możliwość kontroli przedsiębiorców. Ma to ukrócić szarą strefę w sprzedaży B2C.

Kasa czy drukarka fiskalna online – co do warsztatu samochodowego?

Zmiany w prawie nie dają przedsiębiorcom prowadzącym warsztat samochodowy większego wyboru – muszą oni zdecydować się albo na kasę fiskalną online, albo na drukarkę fiskalną online. Co więc wybrać? Wiele zależy od specyfiki i wielkości biznesu.

  1. Duże, kilkustanowiskowe warsztaty samochodowe. W ich wypadku najlepiej sprawdzają się drukarki fiskalne online. Są one obsługiwane przez program komputerowy i oferują więcej funkcji niż kasy fiskalne online. W efekcie usprawniają i ułatwiają pracę w dużym warsztacie samochodowym.
  2. Niewielkie warsztaty samochodowe. Najczęściej nie potrzebują rozbudowanego systemu sprzedaży. Dlatego w ich wypadku sprawdzają się kasy fiskalne online. Są tańsze niż drukarki i działają autonomicznie – nie potrzebują wsparcia oprogramowania komputerowego.
  3. Mobilne warsztaty samochodowe. Mechanicy świadczący usługi z dojazdem do klienta mogą wybrać mobilne kasy fiskalne online. Są wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje, a jednocześnie zajmują niewiele miejsca – zmieszczą się nawet w kieszeni. Pozwalają na wygodne prowadzenie działalności usługowej w terenie.

Drukarka lub kasa fiskalna do warsztatu samochodowego – jak wybrać? Najważniejsze parametry techniczne i cechy

Podczas wyboru drukarki lub kasy fiskalnej do warsztatu samochodowego warto przyjrzeć się parametrom technicznym i cechom sprzętu. Na rynku znaleźć można różnorodne urządzenia i wielu ich dystrybutorów. Lepiej jednak zaufać renomowanym sprzedawcom. Dysponują oni sprawdzonymi kasami i drukarkami fiskalnymi. Ważne jest dla nich zadowolenie klienta. Dlatego świadczą też usługi w zakresie doradztwa w wyborze sprzętu.

Wśród najważniejszych parametrów technicznych i cech, na które warto zwrócić uwagę, kupując drukarkę lub kasę fiskalną online do warsztatu samochodowego, można wymienić:

  • bazę PLU – im jest ona większa, tym więcej pozycji towarowych i usługowych można w niej zaprogramować,
  • liczba skrótów do zdefiniowania – im więcej, tym łatwiejsza i szybsza będzie obsługa klientów,
  • wyrazisty ekran – ułatwi i przyspieszy obsługę klienta, nawet w wymagających warunkach,
  • wytrzymała i szczelna konstrukcja – zabezpieczy sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi i wszelkiego rodzaju płynami czy też smarami,
  • komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak szuflada kasowa i terminal płatniczy.

W warsztacie samochodowym nie może zabraknąć solidnej i efektywnie działającej kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej. Na szczęście, na rynku dostępnych jest wiele modeli, które sprawdzą się w przypadku działalności prowadzonej przez mechanika. Żeby cały proces kupna przeszedł pomyślnie, sprzęt warto wybierać u renomowanego sprzedawcy. To gwarancja wysokiej jakości.

źródło: https://kaspol.pl/

Prev Post

Co obejmuje profesjonalna dezynsekcja?

Next Post

Tworzenie marki od podstaw – od czego warto zacząć?

post-bars